Uwielbiacie kontakt z naturą?
Cudowna sprawa spacer po lesie – cisza, szum drzew, rozmowy ptaków, czasami jakieś oczki obserwujące z bezpiecznej odległości. Te cudowne chwile może nam zniszczyć nasz wróg – kleszcz. Malutki robaczek, który może przenosić bardzo poważne choroby dla ludzi oraz naszych przyjaciół czteronożnych. Obawa przed tym robaczkiem jest dla wielu osób tak silna, że rezygnują z czerpania przyjemności, jakim jest hasanie po łące lub lesie. A można przecież spróbować się zabezpieczyć, czyli wykonać samodzielnie mieszankę odstraszającą kleszcze.

Do mieszanki przeciwkleszczowej można użyć np.:
olejek eteryczny trawa cytrynowa
olejek eteryczny geranium
olejek eteryczny cytronella
olejek eteryczny z drzewa herbacianegoAby mieszanka była skuteczna zmieszaj 3-5 olejków po kilka kropli, przelej do butelki z naparem ziołowym lub hydrolatem. Taką mieszanką można również spryskiwać sierść kota lub psa, które są bardzo narażone na kleszcze.

Pamiętaj jednak, aby nie stosować olejków eterycznych nie rozcieńczonych na skórę. Może dojść do silnej reakcji alergicznej. Należy również bardzo uważnie zapoznać się z właściwościami olejków eterycznych jeśli chcemy stosować je dla małych dzieci. Nie wszystkie olejki można.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *